Diş Çekimi Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyim?

Ağzınızdaki tamponu 20 dakika boyunca ısırın. Tamponu 20 dakika sonra atınız ve yerine başka bir şey (pamuk, kâğıt, peçete) koymayınız. Anestezinin etkisi geçene kadar (ortalama 2 saat) bir şey yiyip içmeyiniz, 2 saat sonra ılık ve yumuşak şeyler yiyip içebilirsiniz. Reçetede yazılı olan ilaçları operasyon gününden itibaren düzenli olarak kullanmaya başlayın. Doktorunuz farklı bir tavsiyede bulunmadıysa antibiyotik ve gargarayı bitene kadar kullanın. Ağrı kesiciyi ise ağrınız olduğu sürece kullanın. Operasyon günü işlem bölgesine denk gelecek şekilde; yanağınızın dışından, birkaç dakikalık aralıklar ile (uygulama dinlendirme şeklinde) buz kompres uygulayın. İşlem sonrası dönemde beklemediğiniz, sizi rahatsız eden veya aklınıza takılan bir konu olduğunda mutlaka bizlere ulaşın.

Frequently Asked Questions
Diş Çekimi Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyim?

Ağzınızdaki tamponu 20 dakika boyunca ısırın. Tamponu 20 dakika sonra atınız ve yerine başka bir şey (pamuk, kâğıt, peçete) koymayınız. Anestezinin etkisi geçene kadar (ortalama

Read More

Ortodonti Tedavisi İçin İdeal Yaş Nedir?

Ortodonti tedavisi için ideal yaş, 8-14 yaş arasıdır. Bununla birlikte her yaşta uygulanabilecek tedavi seçenekleri mevcuttur. Düzeltici çene cerrahisi tedavisi ise 18 yaşından sonra yapılmaktadır.

Read More

Diş Eti Hastalıklarının Nedenleri Nelerdir?

Diş eti hastalığı, dişleri çevreleyen ve destekleyen dokularda görülebilen bir enfeksiyon hastalığıdır. Dişleri çevreleyen dokularda görülebilen bu enfeksiyon durumu, tedavi edilmediğinde dişlerde kanama, ağız kokusu….

Read More

Diş Sıkmanın Yol Açtığı Problemler Nelerdir?

Diş sıkma neticesinde dişlerde, eklemlerde, dokularda gerilmeler ve ağrı meydana gelmektedir. Diş sıkma diş aşınmalarına yol açabilmektedir. Diş sıkma devam ettiği sürece oral bölgedeki hasar

Read More

Diş Eti Çekilmesi Neden Olur?

Çok sert kıllı diş fırçası kullanmak, Diş etini ters yönde şiddetli fırçalamak, Dişlerin şiddetli düzeyde çapraşıklığı, Hijyen eksikliğine bağlı yoğun diş taşı birikimleri.

Kanal Tedavisi Neden Yapılır?

Kanal tedavisi, dişte bulunan pulpanın enfeksiyon kapması veya ölmesi nedeniyle yapılmaktadır. Çekilmesi gereken çoğu dişi tekrar kullanılabilir yapan bu tedavi, uzman diş hekimleri tarafından sıkça…

Genel diş muayenesi neleri kapsamaktadır?

Diş hekiminiz, tıbbi geçmişinizi soracak ve detaylı bir inceleme için sizden röntgen isteyecektir. Muayene sırasında, dişlerinizin, çenenizin ve diş etlerinizin detaylı incelemesini yapacaktır.

Diş taşı temizliğini hangi sıklıkla yaptırmalıyım?

Ağız ve diş hijyenine dikkat eden bir bireyin, diş hekiminin tavsiyesiyle yılda 2 kere diş taşı temizliği yaptırması uygundur.

Çocuğumun ilk diş muayenesini ne zaman yaptırmalıyım?

Pedodontistler olarak çocuklarınızı ilk dişi çıktıktan sonra altı ayda bir diş hekimine götürmeniz için uyarıyoruz. Böylece çocuklarınız diş fırçalama alışkanlığını erken yaşlarda kazanacaktır.